KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769353
*
nr 1276 9353
Rolf Swedberg
(1927-2008), Sverige
Oljemålning, "Utblick mot Österlen", Signerad. Olja på duk, 88x104 cm
Rolf Swedberg, född 1927 i Luleå, död 2008, svensk målare och skultör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 20:47:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 20:31:02
1
1.000 kr
23/9 20:33:05
2
1.300 kr
23/9 20:33:46
1
1.600 kr
23/9 20:36:33
2
1.700 kr
23/9 20:37:20
1
1.900 kr
23/9 20:38:28
1
2.000 kr
23/9 20:39:06
2
2.000 kr
23/9 20:39:06
1
2.000 kr (Budbetjänt)
23/9 20:39:48
2
2.200 kr
23/9 20:42:57
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Rolf Swedberg
Rolf Swedberg, född 1927 i Luleå, död 2008, svensk målare och skultör.
Läs mer om Rolf Swedberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar rolf swedberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Rolf Swedberg
Rolf Swedberg, född 1927 i Luleå, död 2008, svensk målare och skultör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Rolf Swedberg
nr 1276 9353
Rolf Swedberg
(1927-2008), Sverige
Oljemålning, "Utblick mot Österlen", Signerad. Olja på duk, 88x104 cm
Rolf Swedberg, född 1927 i Luleå, död 2008, svensk målare och skultör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 2.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/9 20:31:02 | 1 | 1.000 kr |
| 23/9 20:33:05 | 2 | 1.300 kr |
| 23/9 20:33:46 | 1 | 1.600 kr |
| 23/9 20:36:33 | 2 | 1.700 kr |
| 23/9 20:37:20 | 1 | 1.900 kr |
| 23/9 20:38:28 | 1 | 2.000 kr |
| 23/9 20:39:06 | 2 | 2.000 kr |
| 23/9 20:39:06 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 23/9 20:39:48 | 2 | 2.200 kr |
| 23/9 20:42:57 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Rolf Swedberg
Rolf Swedberg, född 1927 i LuleÃ¥, död 2008, svensk mÃ¥lare och skultör.Läs mer om Rolf Swedberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar rolf swedberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



